Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

3 czerwca 2019

Kup skrzynkę telekomunikacyjną na www.telmor.pl

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym budynku – określa to polskie prawo. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z solidnego surowca i posiadać stosowne wycięcia, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku znajdziemy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje osób niepowołanych, a także wysoką temperaturę. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się przewody telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zainstalować np. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zasuwy

Ważnym czynnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu służą uniwersalne zamki. To ważne również w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Należy pamiętać również o zachowaniu ładu w środku szafki – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dostosujemy je do swoich potrzeb.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]