Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

13 maja 2021

Zobacz, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na obraczki.net.pl.

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to nader stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie wykonywano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie chcieli zademonstrować swoje pełne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednak materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od paru wieków, przy czym duży przyrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia przeróżnych metali oraz kamieni jest ogromny. Poza diamentami stosuje się topaz, tanzanit czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przeświadczenie, iż mężczyzna winien zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od kilku elementów: liczby karatów, materiału, użytego kamienia czy designu, w związku z tym każdy kupi ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz miłości, wobec tego jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]