Jak dopasować wiszące kolczyki?

22 czerwca 2020

Potrzebujesz wiszących kolczyków? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki/wiszace

Jednym z najpopularniejszych typów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko panie – od jakiegoś czasu cieszą się także wzrastającym popytem pośród mężczyzn, przede wszystkim tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie sposób jakkolwiek kwestionować, iż kategoryczna większość tego rodzaju biżuterii projektowana jest dla kobiet. Wyjątkowo dobrze prezentują się szczególnie wiszące kolczyki. Są one bardziej dostrzegalne i tym samym w zdecydowanie mają wpływ na to, jak inni postrzegają daną kreację. To właśnie dlatego cieszą się olbrzymią popularnością wśród kobiet w rozmaitym wieku i ubierających się w przeróżnych stylach. Wielka różnorodność kolczyków wiszących pozwala dobrać je właściwie do każdej stylizacji. Jak więc wybrać kolczyki wiszące pasujące do danej okazji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – mają wpływ na postrzeganie twarzy

Kształt kolczyków oraz ich długość to aspekty w głównej mierze rzutują na to, jak wizualnie jest widziana nasza twarz, w związku z tym trzeba zwrócić na nie uwagę przy wyborze wiszących kolczyków. Długie wiszące kolczyki (u jubilerów dostaniemy wzory o długości nawet 7-8 centymetrów) wydłużają twarz, zaś te krótsze powodują, że wydaje się ona bardziej okrągła. Design kolczyków posiada tu również duże znacznie. Wąskie przyczyniają się do wyszczuplenia owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sklepach dostaniemy też kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają przesadnie na odbiór kształtu naszej twarzy – w tym miejscu z całą pewnością warto wspomnieć przykładowo o kolczykach przypominających łzy.

Nie łącz wiszących kolczyków z masywną biżuterią

Poszukując wiszących kolczyków prawidłowo dobranych do konkretnego stroju należy mieć na uwadze, iż są one niezmiernie rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innych wyrazistych kosztowności mogą zatem sprawiać wrażenie braku umiaru. Zatem zaleca się unikać noszenia ich do ciężkich kolii, bransolet lub zegarków. Wiszące kolczyki będą zaś wyglądały bardzo dobrze, jeśli w kreacji będą najmocniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, iż prawidłowo dobierzemy je do stylizacji włosów, sukienki oraz butów.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]