Pierścionki z ametystami

7 czerwca 2019

Kup biżuterię z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.