Rodzaje zapięć w kolczykach

10 lipca 2020

Jeśli szukasz srebrnych kolczyków, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich design, kształt oraz materiał, z którego są wytworzone,, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje duży komfort noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Minusem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz prościej go założyć, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je latem, gdy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapek ani szalików.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]