Srebrne wisiorki

5 czerwca 2019

Jeśli poszukujesz wisiorków srebrnych, skieruj się tutaj

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.