biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

23 czerwca 2019

W procesie tworzenia ozdób twórcy niezwykle często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie ozdobne nie występujące naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Jest to jedna z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście również inne zastosowania. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, przez posiadane właściwości wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.