Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

20 września 2019

Znajdź znaki BHP

W Polsce obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj kodeks BHP nakłada konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak również szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na różnorodnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko stosowane są również w przemyśle. Stosuje siętam najczęściej znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który świetnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia najmniejszych nawet problemów. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]