tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki na drzwi, czyli jak odnaleźć poszukiwany pokój

14 listopada 2019

W każdym budynku ulokowanych jest bardzo dużo różnorakich pomieszczeń, które mają większe bądź mniejsze znaczenie. Ułatwienie w przemieszczaniu się po nich – nie tylko ludziom z zewnątrz, ale również osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – umożliwiają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę ogromny. Jakie tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym odznaczają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co warto nimi oznakować?

Właściwe oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. I nie ma tu znaczenia czy mówimy o przedszkolu, sklepie, urzędzie czy biurze – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odszukanie pokoju, który na dany moment jest naszym celem. Tak dzieje się na przykład w szpitalu czy szkole. W przypadku biur, banków i urzędów tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje poszukiwana przez nas na dany moment osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie wymieniać znajdującą się na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy na przykład w urzędzie odchodzi pracownik, dane na tabliczce można bez większych problemów wymienić. Pozwala to więc oszczędzić niemałą ilość pieniędzy – nie trzeba wszak przeznaczać funduszy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności odróżnić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które przeznaczone są jedynie dla personelu danej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można również oznaczyć punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Bardzo często na tych tabliczkach w miejscu napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz takiego rodzaju znaku jest zatem bardzo jasny. Nie zapominajmy także, iż tabliczki informacyjne umieszcza się również na drzwiach wejściowych do budynków, które posiadają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]