Badania psychologiczne dla operatorów

12 listopada 2021

Badania operatorów Kęty - więcej o tych usługach odnajdziesz tu.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określona osoba jest wstanie pracować jako kierowca wózka oraz innej maszyny. Choć część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich przejście nie może sprawić nam jakichkolwiek trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co warto się przygotować?

Jak wyglądają badania operatorów?

Na pierwszym etapie testu kandydat uzupełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, niekiedy trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie w stanie określić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz ocenić jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaką profesję wybrał starający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.

Badania operatorów na aparatach

Ostatnia część badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio opracowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie cechy jak szybkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy kandydat w wywiadzie przyzna się do gorszego nastroju lub test udowodni, że przed odwiedzeniem przychodni spożył alkohol. Badanie może zostać wtedy przełożone albo – jeśli przyczyną jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]