Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

25 maja 2019

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety dobre rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem napisać kilka słów o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się napojów alkoholowych, palenia papierosów oraz gorących potraw. Ważne jest też stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę oraz dyskomfort.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu tak ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.