Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

20 października 2019

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest też fakt, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.