Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

8 lipca 2022

Dowiedz się więcej o magnetoterapia aparaty.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]