Nie obawiaj się operacji wzroku! Oddaj się w ręce specjalistów

23 kwietnia 2022

Potrzebujesz informacji o korekcji wzroku Kraków? Dobrze trafiłeś!

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować kłopotliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwad wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie jaskry, nadwzroczności, starczowzroczności, a także szeregu rzadszych chorób. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się wysoką skutecznością. Taka korekcja wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną technikę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, tym samym mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Poza tym lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w diagnozowaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi dolegliwościami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku oraz pozbyciem się kaszaków.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]