Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

6 sierpnia 2019

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, soda oczyszczona, żele), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o czternaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Świetne rezultaty przynosi także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.