W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

24 kwietnia 2023

Zainteresowany terapią małżeńską UK? Skieruj się tu.

Każde małżeństwo może wpaść w różnorodne problemy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest skuteczna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z przeróżnymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z partnerów, a także pomoże w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy i scementować partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, by efektywnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez żadnych problemów można wyszukać polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą partnerstwo może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339