Z jakimi problemami można zgłosić się do psychologa w UK?

29 kwietnia 2020

Brak Ci doświadczenia w tym temacie? Skontaktuj się z polskim psychologiem UK

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy z chęcią zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Aktualnie z uwagi na Brexit fala emigracji właściwie zanikła, jednak nadal nie brakuje chętnych do pracy bądź rozpoczęcia nauki właśnie w UK. Często jednak pobyt w Wielkiej Brytanii może tworzyć mnóstwo problemów, z którymi ciężko jest sobie poradzić bez pomocy profesjonalisty bardzo.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju kłopotami się upora?

Przebywanie na emigracji i mająca z tym związek rozłąka z rodziną, a także praca w obcym kraju, mogą generować cały szereg problemów, którym bardzo ciężko jest podołać. Rozstanie z rodziną nierzadko powoduje ogromny stres. Ponadto nieraz pojawiają się także kłopoty ze znalezieniem etatu lub integracją ze współpracownikami. Brak opanowania języka, który nadal jest dość często spotykany, sprawia, że w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od znajomych z pracy. A od tego już tylko mały krok do poważnych zaburzeń nastroju lub zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Nad odruchami tego rodzaju naprawdę trudno jest zapanować bez pomocy psychologa. Z tego powodu nie trzeba obawiać się sięgania po wsparcie specjalisty. Sesja z psychologiem okazuje się być najlepszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Rozmowy z psychologiem mają miejsce w komfortowej atmosferze i pełnej dyskrecji. Nie trzeba obawiać się, że historie , które zostały opowiedziane podczas wizyty będą powierzone kolejnej osobie. Na psychologu ciąży bowiem obowiązek zachowania tajemnicy , z której zwolnić może jedynie sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie należy skrywać swoich problemów i słabości – jego zadaniem jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Specjalista ten uczy, jak uporać się ze stresem, jak również pomaga rozpoznawać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to świetny wybór. Konsultacja prowadzona jest po polsku, dzięki czemu przebiega sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba zgłaszająca się z problemem nie musi bowiem zastanawiać się, czy zostanie zrozumiana i czy sama właściwie zrozumie to, co powie do niej psycholog.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339