Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

18 lutego 2020

Na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/ odnajdziesz najkorzystniejszą ofertę kursu gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – przystrajać wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Pragniesz podsycić fascynację swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją kreatywność i co niezmiernie ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A zarazem świetnie się bawią. Ćwiczenie smacznych przepisów, komponowanie ciekawych smaków i wybieranie oraz mieszanie składników – to wszystko sprawia, że dzieci ochoczo eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie powinno się stosować w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, toteż jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później degustować to, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są przez trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy przyrządzają deser i danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przygotować pyszny makaron na słodko lub słono, czy też podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje też przepyszny deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to najlepsza metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych posiłków niesie dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w dekorowaniu deseru bądź pieczeniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z dziećmi.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]