kurs digital painting, malarstwo cyfrowe

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

28 grudnia 2022

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci stosują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Popularne programy do malarstwa komputerowego

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami olejnymi bądź akwarelą. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Zasadniczo nauka digital paintingu przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, aczkolwiek żeby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne triki używania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]