Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

31 marca 2023

Szukasz dobrej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Nie zwlekaj! Kliknij tutaj.

Góry bywają niebezpieczne, ale także są wspaniałe. Praktycznie co kilka tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze masowo napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Dlatego pasjonatom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszą drogą, by nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w razie różnych niefortunnych zdarzeń. Szkolenie pokrywa również reguły odpowiedniego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób przyswajanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować pełną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]