Lekcje rysunku dla przyszłych studentów i pasjonatów

23 października 2021

Nauka rysunku Kraków - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, aczkolwiek także osoby, które nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego ogromne korzyści. Dowiedziono wszak, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie pozytywnie oddziałuje na naszą psychikę oraz emocje. Pozwala się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest również istotnym elementem wychowania. Spore korzyści wynikające z rysowania powodują, iż spory odsetek ludzi postanawia poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez profesjonalnych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których kierowana jest oferta szkół rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Część zajęć przygotowywanych jest z myślą o dzieciach, dla których są okazją do kształtowania umiejętności manualnych, wrażliwości oraz wyobraźni. Mnóstwo osób zaczynających naukę rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to w szczególności takich miast jak Gdańsk, Warszawa, Kraków czy Poznań. Nie brakuje również kursów kierowanych do hobbistów – osób, które zwyczajnie uwielbiają rysować i chcą robić to lepiej, w pełni korzystając ze swojego potencjału.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy dopasowane do potrzeb odbiorców o różnorodnych zainteresowaniach artystycznych. Wiele czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej działalności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się lekcje malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, które możemy wybrać. Dobre szkoły prowadzą też naukę rysunku architektonicznego oraz malarstwa cyfrowego (ang. digital painting).

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]