Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

26 marca 2023

Kurs malowania akwarelami - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, żeby czuć z tego radość na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież zaledwie forma odpoczynku po wyczerpującym dniu w pracy bądź pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednakże jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, warto zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo niepozornego i banalnego do osiągnięcia, jednakże wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których artysta-amator nie ma na ogół pojęcia. Ogromny udział w samym procesie malowania ma też koincydencja – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat doświadczeni w tej technice w żadnym razie nie mogą być przeświadczeni o tym, iż malunek zawsze będzie w stu procentach taka, jak chcieli. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie potrzebną elementarną wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, obojętnie, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych godzin rzetelnie wyjaśniają cechy akwareli, różnorodność technik ich używania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasie powszechności internetu nie ma problemu, aby odszukać i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże raczej nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej szkoleniu z technik artystycznych istotne są wskazówki, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie pracy. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie rozwijać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Oprócz tego lekcje z zespołem innych ludzi o wspólnych zainteresowaniach tworzy przyjazną atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w ośmielaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w konstruktywnej ocenie dzieł innych kursantów, umożliwia później poprawnie ocenić swoje prace już zakończeniu kursu.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]