Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

9 października 2021

Pełna oferta kursu modelowania 3D znajduje się pod tym linkiem.

Świat rysunku nieustająco się przekształca i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki preferując wykonywanie swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się już znacznymi wydatkami – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Kursy Blender 3D najlepiej w małych zespołach

Obsługę dowolnej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, jednakże proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest bardzo męczący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie osobom, które dopiero poznają Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na elementy, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, aby przebiegał on w niewielkich grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i pasjonatów 3D

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w branży gier komputerowych, projektowej i filmowej. Poznanie programu Blender 3D rozszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które potem można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz entuzjaści animacji chcący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form wyrażania siebie.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]