Koszulki reklamowe – dlaczego są świetną formą reklamy

9 lutego 2021

Podkoszulki z nadrukiem to nie tylko tradycyjna forma reklamy przedsiębiorstwa, ale też ciekawy pomysł na prezent. Jak można posłużyć się koszulkami z nadrukiem? Jakich technologii druku używa się w dzisiejszych czasach przy produkcji takich t-shirtów?

T-shirty reklamowe mają sporo zastosowań

T-shirty są często stosowane w marketingu – służą do promocji przedsiębiorstw, oferowanych produktów oraz wydarzeń. T-shirt z niepowtarzalnym nadrukiem może być ofiarowywany partycypantom wydarzeń sportowych bądź targów pracy. Logo firmy nadrukowane na koszulkę jest dobrze widoczne i łatwo ściąga uwagę ewentualnych odbiorców. T-shirty z nadrukiem można również użyć do integracji osób zatrudnionych razem w zespole, np. jako część wspólnej identyfikacji ubierany podczas wyjazdów bądź eventów firmowych. Oprócz tego koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać do celów innych niż reklama – to doskonały pomysł na prezent, m.in. z okazji Dnia Matki, zakończenia studiów lub dnia imienin. Zabawa w gronie rodziny oraz przyjaciół przeniesie się na zupełnie inny poziom, jeśli każdy uczestnik przebiorą się w t-shirty z humorystycznym napisem.

Koszulki z nadrukiem – jakie stosuje się techniki druku?

t-shirty reklamowe powstają dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik druku. Przeważnie jest nim sitodruk, a więc proces, w którym każdy kolor obrazu jest odzwierciedlony osobno na siatce, np. z włókien bądź metalowej. Potem farba przeznaczona do odzieży jest przeciskana przez tę matrycę. Odtworzone tą metodą napisy lub grafiki są niezwykle wytrzymałe – t-shirty można prać wielokrotnie bez obaw o zrujnowanie nadruku. Sitodruk pozwala na stosowanie w zasadzie dowolnej barwy, jak również uzyskanie przyciągających uwagę efektów, między innymi gradientów, przy czym opłaca się niesłychanie przy większych nakładach. Do wytwarzania gadżetów reklamowych korzysta się także z folii flock, transferu cyfrowego, tampodruku i termodruku. Termotransfer nadaje się do małych nakładów – również jednej sztuki! Technologia ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flex lub flock. Ta metoda także wyróżnia się ogromną trwałością.