Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

5 lipca 2019

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ uzyskasz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie narzędzia, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna będzie również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co powoduje, iż potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy również latem. Na trudnych podejściach pomocny będzie także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Annapurny oraz Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]