Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

19 września 2022

Uzyskaj więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają głównie możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, przepiękne krajobrazy, jak również znikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w leki zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających owady, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]