Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

6 lipca 2019

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w Polsce popularny od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to również świetna opcja dla miłośników adrenaliny, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.