Wyprawy w góry – przygoda pełną emocji

25 czerwca 2019

Poszukujesz więcej informacji o aktualnej ofercie wypraw górskich? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście asysta agencji wiele upraszcza, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem oraz właściwym wyposażeniem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełnić. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]