Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

24 czerwca 2022

Himalaje wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Himalaje razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]