Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze
5 czerwca 2019Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Podobne do tradycyjnej sztuki Tatr zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla większości kupujących ważne jest również to, że tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic powinno więc dziwić, że budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je możemy prawie w całym kraju, bo doskonale wpisują się w wiejskie otoczenie. Często usłyszeć można opinie na temat tego, iż sprawdzają się one jedynie latem. Czy więc okazują się one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.
Cechy całorocznych domów góralskich
Inspirowane historycznymi budynkami góralskimi i architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są prawie wyłącznie z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu wewnątrz domu panuje optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wilgocią i chłodem przedostającymi się od gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się również stromy dach z gontem, który chroni je przed zniszczeniem w razie częstych w tym regionie śnieżyc.
Całoroczne domy góralskie – komu powierzyć?
Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już na starcie dobrze współpracować z doświadczonymi fachowcami. Słusznie postąpimy wybierając ekipę, w której ramach działają projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Istotne jest również to, by tradycyjna architektura łączyła się z innowacyjnymi pomysłami technicznymi – to zimą zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę w takim samym stopniu, co w pozostałych typach budynków.
Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]