Pergole lamelowe i materiałowe – zadaszenie tarasowe dla Twojego domu

14 kwietnia 2022

Jeśli chcesz kupić pergolę tarasową w Warszawie, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Masz swój dom z ogrodem i myślisz się jak dobrze zaplanować tę przestrzeń, żeby stała się w wysokim stopniu przydatna? Pragniesz spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci korzystać z takiego wypoczynku bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Atuty posiadania zadaszenia tarasowego

Pergole mogą być elementem stałym bądź mobilnym, a więc rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni zazwyczaj wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany domu formuje kryty taras, co na ogół wyraźnie rozszerza przestrzeń użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe chroni mieszkańców i ustawione pod nim przedmioty przed deszczem oraz słońcem. Gros obecnych na rynku projektów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako osobną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Wypada nadmienić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można zamontować też we wnęce pomiędzy dwiema ścianami. Obecnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z solidnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w całości zbudowane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają dość duże możliwości przystosowania ich pod kątem rozmiaru i koloru i typu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą również zadaszenia wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, choć wciąż dostępne są pergole sterowane manualnie.

Pergola lamelowa i materiałowa?

Osoby, które zdecydowały się na montaż pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób ilość światła wpadającego przez dach lub całkiem go zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (zazwyczaj jest to mocna i wodoszczelna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Dach można całkiem otworzyć albo zamknąć, ewentualnie zostawić go częściowo odsłoniętym. Każda z tych opcji świetnie działają, zatem wybór konkretnego rozwiązania zależy już w pełni od upodobań nabywcy i jego osobistego poczucia estetyki.

Kontakt z nami:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]