Podpory stropowe i ich zastosowanie

13 czerwca 2019

Potrzebujesz podpory stropowej? Skieruj się tu

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach dużo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]