szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – dobre strony

8 listopada 2019

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy myślą poprzedni klienci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]