Hosting dla firm – dlaczego warto go wybrać?

6 kwietnia 2020

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na prędkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezawaryjny, szybki, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, w chmurze, dedykowany, bądź VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting dla firm?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się przeciętną jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Kluczowe, żeby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.