Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

21 czerwca 2022

Odwiedź visitmalopolska.pl. Poznaj ciekawe miejsca w Małopolsce.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – przydatne informacje oraz mapy

Aby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz pensjonaty, hotele i kempingi położone w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz atrakcje narciarskie.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski nie zapomina obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają popularne wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego