Co warto wiedzieć o skiturach?

22 lutego 2023

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty skitur!

Większa część turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Wyczerpujące, jednak dające mnóstwo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w drewnianej, górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Chcesz wiedzieć, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa będzie dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]