Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

26 lutego 2024

Więcej informacji o trasach rowerowych w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, kultowe i nieznane, ale na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny pejzaż – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.