Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

24 lutego 2022

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie wycieczek dla aktywnych? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś nowego, czego do te pory nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne sporządzają nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby zobaczyć różne zakątki świata oraz naszej ojczyzny z całkowicie innej perspektywy. Plan takich wypraw jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których przeciętny urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego leżaka na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych wrażeń to również pierwszorzędna okazja, by nabyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem w wielu przypadkach wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania reguł przeżycia w określonym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Wypada również napomknąć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Gdzie organizowane są wyprawy dla aktywnych?

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących podróżników – bez trudu poradzą sobie też podczas wyprawy do Namibii czy do Nepalu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]