Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

11 sierpnia 2020

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, łagodzą przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić na skutek wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak komputery, telewizory czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać dym papierosowy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, biurach, szpitalach czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.