O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

10 marca 2020

Sprawdź, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]