Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

25 listopada 2019

Polacy pomału nabierają świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny samochodów, pyłki kwiatów, roztocza, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.