Co warto wiedzieć o mass collect?

15 maja 2022

Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących tego, co to jest mass collect? Skieruj się na flobo.io.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest właściwie stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty lub standardowy przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem eliminacją potencjalnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat – o plusach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowana w większości banków (posiadają ją między innymi część banków spółdzielczych i mBank) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]