Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny?

7 września 2021

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy niezbędne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.