
Srebro w sztabkach – podstawowe informacje
14 października 2021Jeśli chcesz zamówić srebro w sztabkach, koniecznie sprawdź goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Powszechnie uważa się, że inwestycja w kruszce jest świetną strategią lokowania środków finansowych, która z biegiem lat daje namacalny dochód. Najpopularniejszym w tej chwili metalem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jednakże ostatnio srebro nie jest już postrzegane wyłącznie jako metal przemysłowy i znów cieszy się popytem pośród coraz większego kręgu osób, zarówno tych z pokaźnym, jak i niewielkim potencjałem finansowym.
Sztabki srebra – kruszec wykorzystywany w rozlicznych branżach gospodarki
Złoto pojawia się w naturze 17 razy rzadziej niż srebro, należy jednak zaznaczyć, iż wartość srebra w porównaniu do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i stale jest dostrzegalnie niższa. Kupno srebra jest jednak idealną propozycją dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie posiadają kapitału pozwalających na nabycie większych ilości złota. Trzeba jednak pamiętać, iż ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w różnych sektorach przemysłu co skutkuje tym, iż jego cena jest bardziej wrażliwa na problemy pojawiające się w gospodarce światowej. Można to notabene zauważyć przeglądając historię jego wartości z minionych dwóch dekad. Z tego także powodu inwestycja środków w srebro obciążona jest wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, zatem rekomendowana jest osobom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku metali inwestycyjnych. Można natomiast przypuszczać, iż zapotrzebowanie na srebro wciąż będzie się utrzymywało, a wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki, elektroniki czy medycyny, w których srebro jest na co dzień używane, jak również niemijającej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego wartość będzie systematycznie się podnosić.
Srebro w sztabkach – zamawiać duże czy małe
Na wzór złota, srebro w sztabkach sprzedawane jest w kilku wagach, co ułatwia zbudowanie portfela, umożliwiającego odsprzedaż w razie potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najmniejsze, a wobec tego także w zasięgu finansowym średnio zamożnego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz uncji trojańskiej. Niewątpliwie, jeśli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, w rezultacie zapłacimy za kruszec taniej, warto aczkolwiek mieć na uwadze, iż nie można podzielić sztabki i w razie chęci jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają być także asekuracją finansową na “czarną godzinę”, należałoby rozważyć nabycie sztabek w kilku wagach, by mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile faktycznie musimy. Można też zainwestować w względnie droższy srebrny combibar, czyli zespolone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu rozłączyć. Minusem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż i zakup obarczone są VAT-em.
Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]