Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

3 grudnia 2021

Jeśli chcesz kupić złoto bulionowe, koniecznie wejdź na goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą skorzystać z mnóstwa różnych opcji: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm działających na rynku metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym kruszcem. Inną taktyką jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są popularne w każdym zakątku świata

Monety ze złota kojarzą się przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to ze złota czy z innych metali szlachetnych, różnią się od nich pod kilkoma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są bite celem inwestowania w nie środków finansowych, z tego też powodu ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są emitowane w seriach tematycznych bądź w związku z znaczącymi wydarzeniami, zatem ich design niezwykle sporadycznie podlega „odświeżeniu”. Najczęściej złote monety bulionowe bite przez daną mennicę różnią się od siebie tylko rocznikiem emisji. Charakterystyczne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału ustalonego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza waga i czystość wykorzystanego do ich bicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, więc ich odsprzedaż jest prostsza aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – niekiedy zawierają dodatek innych metali

Najpopularniejsze wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji trojańskiej, jednakże emitenci wybijają także monety o wadze 1/10 czy 1/2 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są zwykle ze złota najwyższej próby, a więc .9999, lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand bite są 22 karatowego złota. Jeśli monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu podniesienie twardości monety, a w konsekwencji redukcję możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane informuje o ilości czystego złota wykorzystanego do ich wybicia.

W ofercie rodzimych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wyżej Krugerrandy, chińską Pandę czy brytyjską Britannię.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]