Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

28 listopada 2021

Oferta chrzcin w Krakowie w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, toteż dbają o to, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin może być jednakże trudne, zwłaszcza gdy na chrzcie ma pojawić się spora grupa bliskich i przyjaciół. W tym wpisie otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz wskazać oczekiwany upominek dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po urodzeniu dziecka, niekiedy nawet tego samego dnia, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, stąd też jest organizowany z reguły 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, a także matki i ojca chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu powinno się uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą jechać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście zazwyczaj kupują zabawki, natomiast rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak np. kocyki dla dziecka, fotelik samochodowy czy ubranka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, wskutek tego nie każdy obecny podczas mszy w kościele bywał zapraszany na odświętny poczęstunek. Teraz obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców to już standard. Analizując propozycje sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą cudownie ozdobione miejsce, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań korespondującą z charakterem imprezy oraz który zapewni rzetelną obsługę gości. Jeśli ceremonia odbędzie się latem, polecamy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą harcować na dworze. Znaczący jest dodatkowo taki dobór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]