Co oferuje biuro rachunkowe?

12 września 2022

Zajrzyj w to miejsce jeśli chcesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele często nie potrafią odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług z reguły oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]