Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

11 listopada 2020

Uzyskaj poradę doradcy zawodowego Kraków. Skieruj się tu.

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest niezmiernie konkurencyjny i wymaga regularnego dopasowywania się do jego aktualnych potrzeb. Dlatego tak istotny jest nie tylko rozwój osobisty pojedynczego pracownikafirmy, lecz również sprawna organizacja pracy wieloosobowych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wesprzeć się doświadczeniem jakie posiada coach.

Kto korzysta z pomocy coacha biznesu?

Doświadczony coach biznesu służy pomocą w poszerzeniu zakresu umiejętności jednostki, otwiera ją na ewentualne zmiany i przyszłe wyzwania zawodowe. Sprawia to, że może ona dużo skuteczniej rozwijać swoje kwalifikacje, co przekłada się na lepsze rezultaty pracy, ale także tworzy szersze perspektywy awansu. Coach koncentruje się na ambicjach oraz postanowieniach klienta, więc sesje z nim zawsze mają charakter indywidualny, ukierunkowany na wypełnienie określonych założeń. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? To w głównej mierze dyrektorzy oraz prezesi firm, którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje w dziedzinie kierowania i planowania pracy.

Jak wygląda współpraca z doradcą zawodowym?

Podstawą owocnej w pozytywne skutki pracy z coachem kariery, jest drobiazgowe poznanie klienta. Dlatego inicjująca sesja z coachem koncentruje się na precyzyjnym wyznaczeniu oczekiwań i aspiracji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, umiejętności, najważniejszych zwycięstw i porażek zawodowych. Pomaga to rozpoznać, czy najodpowiedniejszą drogą rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, a także wstępnie wybrać częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych wyników. Wstępne spotkanie nie musi odbywać się z doradcą zawodowym oko w oko – można umówić się na rozmowę przez komunikator czy też telefonicznie. Po ukończeniu ustalonej serii spotkań coach opracowuje podsumowanie. Wyszczególnia w nim, które zamiary zostały osiągnięte, jak również czy potrzebna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]