Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

18 października 2019

W kuchniach, zakładach przetwarzających artykuły spożywcze i gabinetach kosmetycznych czy też lekarskich niezwykle istotne jest zachowanie absolutnego porządku. To wymaga nie tylko wdrożenia restrykcyjnych procedur i korzystania z preparatów odkażających, ale też odpowiedniego sprzętu. Narzędzia oraz meble wykorzystywane w takich miejscach nie powinny wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość natychmiastowe i dokładne czyszczenie oraz odkażanie. Toteż wszędzie tam, gdzie priorytetem jest sterylność, zaleca się używać mebli ze stali nierdzewnej.

Jakiego typu meble ze stali nierdzewnej użytkuje się branży spożywczej?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w przetwórstwie spożywczym, gastronomii oraz piekarnictwie. W kuchniach restauracji czy bufetów wykorzystuje się między innymi regały do przechowywania produktów, blaty i stoły. Poza nimi należy napomknąć o okapach i zmywakach, a także różnego typu stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Optymalną eksploatację pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich użyciem uda się zorganizować ergonomiczną kuchnię nawet na niewielkiej przestrzeni.

Medycyna również korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia także potrzeby gabinetów medycznych i salonów kosmetycznych. Tu wyjątkowo ważne są stoły i regały pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz środki wykorzystywane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym w stosunku do sprzętu stosowanego w gabinetach medycznych – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i estetyczne.