Inspekcja auta przed kupnem – sprawdź stan techniczny pojazdu

20 sierpnia 2019

Zakup auta używanego zwykle związane jest z jakimś ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest rzecz jasna znacznie tańszy niż pojazd kupowany prosto z salonu, jakkolwiek może posiadać różne ukryte wady. Jak znaleźć nieuszkodzony samochód i ustrzec się zawodu?

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Każdego roku wielu Polaków postanawia o zakupie auta używanego, co daje oszczędność aż do kilku tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów kupowanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego rodzaju bywają nieudane – bywa, że rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest zatajony przez sprzedawcę, a o zamaskowanych defektach dowiadujemy się parę dób po podpisaniu umowy. Jak ustrzec się takich przypadków i odnaleźć auto, które zaspokoi nasze oczekiwania? Przede wszystkim istotne jest wnikliwe zweryfikowanie pojazdu, m.in. poprzez sprawdzenie historii samochodu. – z jego pomocą możemy sprawdzić, kto był posiadaczem wozu, znaleźć dane o wadach pojazdu, jego kradzieżach oraz potencjalnych wypadkach. Powinno się też sprawdzić stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu do diagnostyki – ujawnia to zamaskowane defekty.

Inspekcje samochodów przed kupnem – jak przebiegają?

Nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu z drugiej ręki? A może nie masz czasu na osobiste przejrzenie kondycji samochodu? W uniknięciu przykrego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą zrealizują wyspecjalizowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które stosują między innymi do analizy grubości lakieru. Pracownicy firmy dojeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest samochód, sczytują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był skradziony, a po zakończonych oględzinach sporządzają pełne sprawozdanie odnośnie kondycji auta wraz z jego zdjęciami.